Pazartesi, Haziran 24, 2024

Aizanoi Antik Kenti Kütahya

Aizanoi Antik Kenti Hakkında Bilgiler Kütahya Çavdarhisar

Kütahya’ya bir gezi planlıyorsanız, şehrin gezilecek yerlerine zaman ayırmayı unutmayın. Aizanoi Antik Kenti de ziyaret etmenizi önerdiğimiz yerlerden biridir.

Şehir merkezine 48 kilometre uzaklıkta olan antik kent, Çavdarhisar ilçesinde bulunmaktadır. Aizanoi sizlere en sağlam ve en değerli kalıntılarını sunmaya hazır. Yapmanız gereken tek şey Aizanoi Antik Kenti yakınındaki otellerin birinde konaklamak olacak.

Aizanoi yakınındaki otelleri ve otel fiyatları hakkında internet üzerinden bilgi alabilirsiniz. İkinci Efes unvanını alan kentte, dünyanın en iyi korunmuş Zeus Tapınağı, dünyanın ilk borsa yapısı ve dünyanın ilk stadyum-tiyatro komplesi vardır. Aizanoi Antik Kenti’nde yapılan kazılarda ilk Tunç Çağı’nın izlerine rastlanmıştır. Önemli bir tarihe sahip olan kent, yıl içerisinde yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

Kütahya tatilinizde Aizanoi Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiniz günlerde; Kütahya Çini Müzesi’ni, Domaniç Ormanları’nı, Kütahya Kalesi’ni ve Dumlupınar Şehitliği’ni ziyaret etmeyi unutmayın.

Kütahya Çavdarhisar bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Aizanoi Antik Kenti

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikKayseri Otogarı Kayseri
Sonraki İçerikÇakallar Tepesi Amasya
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR