Pazartesi, Nisan 15, 2024

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Ankara

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Hakkında Bilgiler Ankara Altındağ

Anadolu’nun; eski çağlardan bugüne tarihin kalıntılarını sergileyen ve köklü bir geçmişe sahip olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara’nın Altındağ ilçesindedir. Mahmut Paşa Bedesteni ve Kurşunlu Han gibi iki önem arzeden Osmanlı tarihi yapısı da bulunmaktadır.

Dünyanın sayılı müzeleri arasına girmeyi başaran müzenin sergilediği eşsiz koleksiyonları arasında Paleolitik Çağ’dan başlayıp; Yontma Taş Devri, Neolitik Çağ, Kalkolitik Çağ, Eski Tunç Çağı ve Hititleri Urarturlar, Frigler gibi medeniyetlerinin yaşadığı döneme ait kalıntıları görebileceğiniz zengin içerikler bulunmaktadır. Büyük, önem arzeden ve kalıcı bir müze olmayı devam ettireceğinin garantisini; Avrupa konseyine bağlı ve İsviçre’nin Lozan kentinde düzenlenmiş olan Avrupa Yılın Müzesi Ödülü’nü 1997 yılında alarak göstermiştir.

Tarihin her dönemine ait bilgilere sahip olmak istiyorsanız ziyaret edebileceğiniz ilk müze Anadolu Medeniyetleri Müzesi’dir. Kitaplardan okuduğunuz bilgileri gidip görmek çok heyecan verici bir serüven olacaktır. O dönemlerde yaşayan insanlığın kalıntılarını sizde bıraktığı etkileri yakınlarınıza anlatırken keyif duyacaksınız.

Ankara Altındağ bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR