Pazar, Mayıs 26, 2024

Anadolu Üniversitesi Eskişehir

Anadolu Üniversitesi Hakkında Bilgiler Eskişehir Eskişehir Merkez / Eskişehir Tepebaşı

Anadolu Üniversitesi, Eskişehir’de bulunan bir devlet üniversitesidir.

1958 yılında kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Anadolu Üniversitesi’nin temelini oluşturmaktadır. 1982 yılında ise üniversiteye dönüşen Anadolu Üniversitesi, şuan da dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yerini almıştır. İlklere imza atan Anadolu Üniversitesi, uzaktan öğretim sistemini hayata geçirmiştir ve bugün uzaktan öğretim sağlayan üç farklı fakültenin toplam öğrenci sayısı 3 milyona yaklaşmış durumdadır. Anadolu Üniversitesi bu sistemi ile birlikte birlikte farklı ülkelerdeki birçok kuruma da örnek olmuştur.

Eskişehir merkezinde bulunan İnönü Üniversitesi’nde; 3’ü açık ve uzaktan eğitim veren 12 fakülte, 2 yüksekokul, 1 konservatuar, 6 enstitü, 2 meslek yüksekokulu ve 30 araştırma merkezi bulunmaktadır. Anadolu Üniversitesi’nde Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Rusça olmak üzere 5 farklı dilde eğitim sağlanmaktadır. 1758 öğretim elemanının bulunduğu Anadolu Üniversitesi’nde örgün öğretim gören ortalama 22 bin öğrenci bulunmaktadır. Her gün öğrencilerine 24 saat hizmet veren Anadolu Üniversitesi, 12.330 m2 alana yayılmış olan merkez kütüphanesi ile birlikte de çok ilgi çekmektedir. Anadolu Üniversitesi eğitim-öğretim hayatının yanında birçok sosyal aktivite ile birlikte de öğrencilerine olanaklar sunmaktadır.

Şehir merkezinde bulunan ve Hasan Polatkan Havalimanı’na 8 km mesafede bulunan Anadolu Üniversitesi’ne, özel araçlar ve çeşitli farklı toplu taşıma araçları ile birlikte ulaşım sağlanabilmektedir.

Eskişehir Eskişehir Merkez / Eskişehir Tepebaşı bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Anadolu Üniversitesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikYasemin Suite
Sonraki İçerikSetur Kuşadası Marina
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR