Pazartesi, Nisan 15, 2024

Nar Cafe

Ankara Resim Heykel Müzesi Ankara

Ankara Resim Heykel Müzesi Hakkında Bilgiler Ankara Ulus

Ulu Önder Atatürk’ün yönetiminde 1927 yılında kurulmuş olan Ankara Resim Heykel Müzesi, Ankara-Ulus’ta yer almaktadır. Yapı 1980 yılında yapılan onarımın ardından kısa bir süre içerisinde çok modern bir müze haline getirilmiştir. Müzede ülkemizde resim ve heykel sanatının gelişiminde önem arzeden bir yere sahip olan sanatçıların en göze çarpan eserlerinin sergilenmektedir. Ayrıca içerisinde yer alan plastik sanat kütüphanesi her yıl geliştirilmekte ve bu alanda çalışma yapan sanatçılara kaynak olmaktadır.

Ankara Resim Heykel Müzesi’nde yer alan her bir sanat eseri özenle korunmaktadır. Bunun için öncelikli olarak ortamın sıcaklık ve nem gibi fiziki koşulları kontrol altında tutulmakta ve eserlerin zarar görmesi engellenmektedir. Ayrıca müze içerisinde bir de uzmanların oluşturduğu ve eserlerde olabilecek zararlar için bir bölüm bulunmaktadır.

Ankara Resim Heykel Müzesi’nde herkesin faydalanabileceği çeşitli farklı kurs ve atölyelerin açılma planı yapılmaktadır. Ankara seyahatinizde yer verebileceğiniz müzeye giriş ise ücretsizdir. Müzenin yaz-kış çalışma saatleri farklılık gösterdiği için açılış ve kapanış saatleri de değişebilmektedir. Bu nedenle ziyaretiniz öncesinde bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Ankara Ulus bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Ankara Resim Heykel Müzesi

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR