Çarşamba, Nisan 17, 2024

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Bursa

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Hakkında Bilgiler Bursa

Bursa Merinos Parkı içerisinde yer alan Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi, yıl boyunca hem ulusal hem uluslararası, kültürel, bilimsel ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. En son teknolojili araçlarla donatılmış olan merkez, 1650 kişilik kapasiteye sahip olup, tiyatro, bale, konferans, konser ve çeşitli farklı pek çok etkinlik için çok uygundur. Merkezin Osmanlı padişahlarının ismini taşıyan 4 tane salonu bulunmaktadır. Bu salonların isimleri; Osman Gazi, Orhan Gazi, Yıldırım Bayezid ve Hüdavendigar’dır.

Geniş çaplı bir restorasyon çalışması sonucu inşa edilen Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi, tam 3.800 m2’lik bir alanı kapsamaktadır. Merkezin içerisinde sanatçılar için tasarlanmış soyunma odaları, çalışma ve prova odaları, atölyeler, ofisler, kütüphane ve nice önem arzeden detaya yer verilmiştir. Bünyesinde araçlar için özel otopark alanı da bulunmaktadır.

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi bugün 1938 yılında Atatürk tarafından hizmete açılan Merinos İplik Fabrikası’nın bulunduğu alanda yaptırılmış ve açılışı 6 Haziran 2010 yılında gerçekleştirilmiştir. Bina 2010 yılında ise Uluslararası Mimarlık Ödülü’nü almayı başarmıştır.

Bursa

bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR