Pazar, Nisan 21, 2024

Borçka Karagöl Artvin

Borçka Karagöl Hakkında Bilgiler Artvin Borçka

Artvin Merkez’e 57 km, Borçka’ya 25 km uzaklıkta bulunuyor Borçka Karagöl. Dünyanın en güzel gölleri listesine kesinlikle girmesi gerektiğini düşündüğümüz Borçka Karagöl, Karadeniz’in saklı kalmış cennetlerinden sadece bir tanesi.

Artvin’in Klaskur (Aralık) Köyü yakınlarında yer alan Borçka Karagöl, aslında bir heyelan gölü. 1900’lü yılların başında, Klaskur olarak bilinen yaylanın yakınında bulunan bir tepenin kayması sonucu, Klaskur Deresi’nin önünü kapatması ile birlikte meydana gelmiş Borçka Karagöl. 14 Ağustos 2002’de Bakanlar Kurulu tarafından tabiat parkı ilan edilen Borçka Karagöl 368 hektar, göl ve çevresi ise 5 hektar alana sahip.

Borçka Karagöl Milli Parkı tabelasını gördüğünüzde, sizi 6 km’lik parke taşlı bir yol bekliyor olacak. Yolun taşlık olması gözünüzü korkutmasın, yol boyu öyle manzaralarla karşılaşacaksınız ki, ağzınız açık kalacak. Yol kenarında akan şelaleler ve inci gibi dizili yemyeşil ağaçlar, tanea rüyadaymışsınız hissiyatı yaratacak.

Borçka Karagöl’e 5-10 km uzaklıkta konaklama yapabileceğiniz pek çok pansiyon yer alıyor. Bununla birlikte dilerseniz milli park içine çadır da kurabiliyorsunuz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Artvin Borçka bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Borçka Karagöl

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR