Çarşamba, Nisan 17, 2024

Bozburun Yarımadası Muğla

Bozburun Yarımadası Hakkında Bilgiler Muğla Marmaris / Bozburun

Marmaris’in kabalığından uzakta, el değmemiş güzelliği ile birlikte hayranlık uyandıran ve ülkemizin güneybatı köşesinde bulunan şahane bir yer Bozburun Yarımadası. Yaz nüfusunu saymazsak, toplam yirmi bin kişi yaşıyor tüm yarımadada. Yarımadanın merkezi olan Bozburun Kasabası’nda, geleneksel gulet imalatı gerçekleştiriliyor. Korunaklı körfezlere ve koylara sahip olan Bozburun’da, kış mevsiminde tekneler ağırlanır, tamirleri ve bakımları yapılır. Zaten Bozburun bu yönüyle çok ünlüdür.

Yaz mevsiminde ise tüm Bozburun Yarımadası teknelerle kuşatılmış gibidir. Liman boyunca demirlemiş tekneler çok hoş bir görüntü oluşturur yarımadada. Bozburun Yarımadası’nın üst yarısı, korunaklı koylardan yükselen dik yamaçları ile birlikte dağlık ve ormanlık bir yapıya sahip. Güney kısım ise çok daha çorak ve kayalıktır. Tam bu bölgede toprağın altında kalmış kalıntılar, gizli vadiler ve kuytu köşelerde kalmış limanları gözetleyen kaleler yer alır.

Bozburun Yarımadası, doğa yürüyüşçüleri için en ideal rotalardan biri aynı anda. Gözlerden uzak ve çok zor ulaşılan bir yarımada olan Bozburun Yarımadası, keşfetmekten ayrı bir haz duyan doğaseverlerin vazgeçilmez noktalarından biri. Yunan adaları Symi ve Rodos’u rahatlıkla görebilmek için eski yollar ve patikalar hijyeniklenmiş. Oldukça büyüleyici manzaralar sunan Bozburun Yarımadası’nda ister trekking yapın, isterseniz de huzur dolu bir tatil… Yeter ki bu yarımadayı bir gün mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Marmaris için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Marmaris otelleri adresini ve Marmaris gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Muğla Marmaris / Bozburun bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Bozburun Yarımadası

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR