Perşembe, Mayıs 23, 2024

Bulanık Dere Longozu Kırklareli

Bulanık Dere Longozu Hakkında Bilgiler Kırklareli Demirköy / İğneada

Kırklareli’nin Demirköy ilçesinde bulunan İğneada, eşsiz ormanları, tertemiz akarsuları, çeşit çeşit kuşları ile birlikte Karadeniz’in tüm güzelliklerini bünyesinde barındırıyor. Herkesin söylediği o mavinin yeşil ile birlikte buluşması sözü, İğneada için biçilmiş kaftan desek abartmış olmayız.

İğneada’nın en fazla bilinen derelerinden biri olan Bulanık Dere Longozu ise, bölgenin en büyük deresi olması ile birlikte dikkat çekiyor. Hamdibey Köyü tarafından gelip, Demirköy’ün batısındaki dağlardan doğan Dolapdere ve Üç Dereler mevkiinde Bıçkıdere ile birlikte birleşen Bulanık Dere Longozu, aşağılarda Kavakdere’yi de sularına katarak Karadeniz’e doğru yol almaya devam eder.

Bulanık Dere Longozu’nun bir sonrasındaki durağı ise Deniz Gölü. Fidanlık mevkiinden longozların içine giren Bulanık Dere Longozu, birkaç dereyi çok daha sularına kattıktan sonrasında Karadeniz’e dökülüyor.

Eğer yolunuz İğneada’ya düşerse, eşsiz güzelliği ile birlikte büyüleneceğiniz Bulanık Dere Longozu’nu görmeyi lütfen ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Kırklareli Demirköy / İğneada bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Bulanık Dere Longozu

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikJazz Hotel
Sonraki İçerikAvcılar Emre Hotel
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR