Perşembe, Mayıs 23, 2024

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Eskişehir

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Hakkında Bilgiler Eskişehir

2007 yılında hizmete giren Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Eskişehir Odunpazarı Evleri Kent Müzesi kapsamında açılmış ve Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesidir. Anadolu Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi ve Cam Dostları Grubunun birleşmesiyle açılmış olan bu müzenin son iki senede 200.000 kişinin üzerinde ziyaretçisi olmuştur.

Müzede 42 cam sanatçısının eserlerini yanı sıra Letonyalı, Alman, Polonyalı sanatçılarının da müzeye hediye ettikleri eserler sergilenmektedir. Sanatçı listesinde; Aslıhan Taşkent, Ayşe Özduran, Arif Özduran, Hakan Kaya, Piotr Stamski, Mare Saare, Emel Vardar ve Nobuyuki Fujıwara vardır ve bu isimler cam sanatçılarının sadece birkaçıdır.

Eskişehir’de gezilecek yerler listesinin başındaki isimlerden olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, öteki tarihi yapıt olan Kurşunlu Camii ve Külliyesi ile birlikte Atlıhan El Sanatları Çarşısı’na da yakındır. Bu müzede sergilenen bin bir şekle girmiş cam parçalarını hayranlıkla inceleyeceksiniz. Nakış nakış işlenmiş bu camlar çok ilginizi çekecektir.

Eskişehir

bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR