Pazar, Nisan 21, 2024

Misa Hotel

Cumalıkızık Köyü Müzesi Bursa

Cumalıkızık Köyü Müzesi Hakkında Bilgiler Bursa Cumalıkızık

Cumalıkızık Köyü Müzesi, yeşil Bursa’nın en eski yerleşim bölgelerinden biri. Yaklaşık 700 yıllık tarihi geçmişiyle Osmanlı’nın kuruluşundan Cumhuriyet dönemine oradan da günümüze kadar gelebilen bu tarihi köy, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor.

Cumalıkızık Köyü’nde yer alan bu müze Cumalıkızık Köyü Müzesi, ziyaretçilerini tarihin eski sayfalarında nostaljik bir gezintiye çıkararak, bölgenin ve köyün geçmiş yaşamı, örf, tane ve genekleri hakkında bilgilendiriyor. Geçmiş zamanı tanea günümüze taşıyan bu müze. 22 Haziran 2015 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen yüzüyle halkın ziyaretine açıldı.

Cumalıkızık Köy Müzesi iki katlı tarihi bir yapıda bulunuyor. Cumalıkızık Köyü Müzesi’nde Cumalıkızık halkının geçmişten gelen yaşam tarzını inceleyerek tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Müzede sergilenen eserlerle tarihi havayı içinize çekerek o atmosferi de birebir yaşama şansını elde edebilirsiniz.

Bursa için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Bursa otelleri ve Cumalıkızık otelleri adresini ve Bursa gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Bursa Cumalıkızık bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Cumalıkızık Köyü Müzesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikAnkara Royal Hotel
Sonraki İçerikErzincan Müzesi Erzincan
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR