Pazar, Nisan 21, 2024

Dalyan Gölü Muğla

Dalyan Gölü Hakkında Bilgiler Muğla Ortaca / Dalyan

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı bir mahalle olan Dalyan, sazlıkları ve kaya mezarlarıyla ünlüdür. Dalyan’da yer alan Dalyan Gölü ise Kaunos Antik Kenti’nin yakınlarında yer almakta ve alana bambaşka bir güzellik katmaktadır. Denizden bir kum kordonu ile birlikte ayrılan göl, neredeyse ilçenin tüm güzelliklerini çevresinde toplamıştır.

Birbirinden farklı renklerdeki teknelerin suyun üzerinde muhteşem bir iz bırakarak ile birlikterlediği Dalyan Gölü sezon boyunca, yalnızca yerli değil dünyanın dört bir yanından gelen yabancı turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Denizle buluşan gölün görüntüsünün hiç şüphesiz insana huzur veren bir yanı vardır.

Dalyan Gölü’nün huzurlu duruşunun arkasından yatan bitki ve hayvan türlerinin çeşitli farklıliği, tekne turları, kral kaya mezarları ve derin sessizliği ile birlikte muhteşem bir köy bulunmaktadır. Her haliyle güzel olan Dalyan’da hem stresinizden uzaklaşabilir hem de göl kenarında keyifli zamanlar geçirerek unutulmaz bir tatil sezonunun tadını çıkarabilirsiniz. Seyahatiniz sırasında denize girmek için ilçeye yakın konumda yer alan İztuzu Plajı’nı planınıza dahil etmeyi ihmal etmeyin.

Muğla Ortaca / Dalyan bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Dalyan Gölü

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikKozzy AVM
Sonraki İçerikKastamonu Otogarı Kastamonu
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR