Pazartesi, Haziran 24, 2024

Denizli Çardak Havalimanı Denizli

Denizli Çardak Havalimanı Hakkında Bilgiler Denizli

20350 Çaltı/Çardak

1991 yılında 250 metrekare civarında prefabrik bir binada yolcu hizmetleri vermeye başlayan Denizli Çardak Havalimanı, 26 Ekim 1998 tarihinde başka bir havalimanından transfer edilen 2000 metrekarelik prefabrik terminal binasında hizmet vermeye devam etmiş. Bunun sebebi ise mevcut terminal alanının çok küçük olması ve ötürüsıyla yetersiz kalması.

Günden güne artan yolcu trafiği ve bu arada havalimanının dış hat trafiğine de açılması ile birlikte bu terminal binasının da yetersiz kalacağı düşünülmüş ve 1998 yılında şu anki pistin güneydoğusunda, 2 milyon 200 bin yolcu kapasiteli, 280 bin metrekare alana oturan yeni bir terminal binası yapılmaya başlanmış. 2001 yılında temeli atılan terminal binası, 23 Nisan 2008 yılında hava trafiğine açılarak hizmet vermeye başlamış.

O günlerden bugüne 18 bin 739 metrekarelik yeni terminal binasında hizmet veren Denizli Çardak Havalimanı, kaliteli ve hijyenik bir çalışma ortamıyla yolculara elit bir anlayışla hizmet veriyor. Havacılık faaliyetlerini hala çok daha sürdüren Denizli Çardak Havalimanı, ülkemizin en yeni ve geniş havalimanlarından biri olma özelliği taşıyor.

Denizli

20350 Çaltı/Çardak bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Denizli Çardak Havalimanı

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikCunda Rota Garden
Sonraki İçerikAlacaoluk Kalesi Balıkesir
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR