Perşembe, Temmuz 25, 2024

Moda Teras

Erdemli Harabeleri Kayseri

Erdemli Harabeleri Hakkında Bilgiler Kayseri Yeşilhisar

Kayseri’nin tarihi alanlarından biri olan Erdemli Harabeleri, Yeşilhisar ilçesine bağlı olan Erdemli Köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır. Buradaki doğal güzelliğe eşlik eden manastır, kilise ve kaya mekanlar sizleri uzun ve bir o kadar keyifli bir yolculuğa çıkaracak.

Bölge Kayseri il merkezine 69 kilometre uzaklıktadır. Harabelerde, Erciyes Üniversitesi tarafından kazı çalışmaları yapılmıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda bölgenin Bizans döneminde önem arzeden bir yerleşim merkezi olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Erdemli Harabeleri bir vadinin içerisinde yer alır ve burada 11 kilise bulunmaktadır. Kilise Camisi, H. Nikolaos Kilisesi ve Şapeli, Mikhael Kilisesi, Kırk Martir Kilisesi, Tek Nefli Kilise, Saray Manastırı Kilisesi, Ayı Kilisesi, Oniki Havari Kilisesi, H. Eustathios Kilisesi, bu kilise topluluğunu oluşturur. Kayseri’de bulunan ve açık hava müzesi niteliği taşıyan Erdemli Harabeleri tarih kokan atmosferiyle sizleri bekliyor. Kültepe Örenyeri’ni ve Gereme Harabeleri’ni de ziyaret edeceğiniz yerlere dahil etmeyi unutmayın.

Kayseri Yeşilhisar bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Erdemli Harabeleri

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikDedeman Park Gaziantep
Sonraki İçerikŞelale Restaurant
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR