Pazar, Mayıs 26, 2024

Garipçe Köyü İstanbul

Garipçe Köyü Hakkında Bilgiler İstanbul Sarıyer

İstanbul’un Sarıyer ilçesine 10 km mesafede, küçük ve şirin bir köy Garipçe. Rumelikavağı ile birlikte Rumelifeneri’nin arasında yer alıyor ve İstanbulluların hafta sonu kaçış noktalarından biri. Balıkçı köyü olması sebebiyle, köyün dört bir yanında küçük tekne ve takalara rastlamanız olası.

Şehir gürültüsünden uzakta, sessiz ve sakin bir ortamı var Garipçe Köyü’nün. Ancak son zamanlarda kahvaltı mekanlarının artması, hafta sonları bu huzuru bir nebze de olsa kaçırır hale geldi. Sabahları açık büfe kahvaltı sunan bu mekanlar, akşamları balık lokantalarına dönüşüyor. Hepsi de denizin dibinde yer aldığından, çok keyifli bir ortam yaratılmış oluyor. Tabi hafta sonları yer bulabilirseniz, şanslısınız.

Garipçe Köyü’nde küçük bir iskele bulunuyor. Bu iskeleden Büyükliman ve öteki koylara tekne turları gerçekleştiriliyor. Bir pazar sabahı, kahvaltı sonrasındası güzel bir aktivite olabilir diye düşünüyoruz.

Garipçe Köyü’ne kendi aracınızla ulaşabileceğiniz gibi, Hacıosman Metro Durağı’ndan hareket eden 150 numaralı İETT otobüsleriyle de ulaşabilirsiniz. Köye gitmenin başka bir alternatifi de yok zaten.

Şimdilerde, 3. Köprü’nün yapım çalışmaları sebebiye eski güzelliğini yitirme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Garipçe Köyü’nü, bir hafta sonu mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İstanbul Sarıyer bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Garipçe Köyü

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR