Çarşamba, Nisan 17, 2024

Haller Gençlik Merkezi Eskişehir

Haller Gençlik Merkezi Hakkında Bilgiler Eskişehir

Eskiden sebze ve meyve hali olarak kullanılan Haller Gençlik Merkezi, belediye tarafından restore edilerek gençlik merkezine dönüştürülmüş. Oldukça güzel bir mekan olan Haller Gençlik Merkezi, Eskişehir’in Eskibağlar Mahallesi’nde, Cengiz Topel ve Üniversite Caddesi arasında kalan tren geçidinin Üniversite Caddesi tarafında yer alıyor.

İki katlı bir yapı olan Haller Gençlik Merkezi, çok sayıda hediyelik eşya dükkanına, büfeye, kafeye ve bara ev sahipliği yapıyor. Şehir Tiyatrosu sahnelerinden biri olan Tepebaşı Sahnesi’nin de yer aldığı Haller Gençlik Merkezi’nde, sergi salonu ve kitapevi gibi kültür-sanat etkinliklerinin gerçekleştirildiği mekanlar da bulunuyor.

Haller Gençlik Merkezi’nde bazı zamanlar belediye tarafından canlı müzik saatleri organize ediliyor. İspanyolca müziklerden Anadolu ezgilerine kadar çeşitli farklı türlerde çalınan canlı müzikler, ziyaretçilere keyifli dakikalar yaşatıyor. Ramazan ayı akşamlarında da düzenlenen canlı müzik eşliğinde, sohbet edip kahve içmek de yapılacak en güzel şeylerden biri.

Açıldığı günden bugüne eski popülerliği pek yok ancak ilk kez Eskişehir’e geliyorsanız, mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri Haller Gençlik Merkezi. Haller Gençlik Merkezi’ne İsmet İnönü ya da Bağlar Tramvay İstasyonlarında indikten sonrasında, kısa bir yürüyüşle ulaşım sağlayabilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Eskişehir

bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Haller Gençlik Merkezi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikThe Bostancı Hotel
Sonraki İçerikMübadele Müzesi İstanbul
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR