Pazar, Nisan 21, 2024

Hasbahçe Mesire Alanı İstanbul

Hasbahçe Mesire Alanı Hakkında Bilgiler İstanbul Kağıthane

Hasbahçe Mesire Alanı, İstanbul’un Kağıthane ilçe merkezinde yer almaktadır. Şehir merkezinde olmasının da etkisiyle hem Kağıthaneliler’in hem de İstanbullular’ın fazla uzaklaşmadan hoşça vakit geçirilebilecek bir yerdir.

Özellikle bahar aylarında ve yaz aylarında eşsiz güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakan Hasbahçe Mesire Alanı’nı ağaçların gölgesinde ve rengarenk çiçeklerin etrafında ailece ve arkadaşlarla keyifli anların yaşanabildiği bir yerdir.

Şehir merkezine yakın olması, geniş bir alanda yer alması, ağaçların, yeşilin ve rengarenk çiçeklerin bol olmasından ötürü yaz aylarında özellikle de hafta sonları park çok kalabalık olmaktadır. Hasbahçe Mesire Alanı’nda zaman zaman konser gibi farklı etkinlikler de düzenlenmektedir. Hasbahçe Mesire Alanı girişleri ücretsizdir. Hasbahçe Mesire Alanı’na girişte karşınıza çıkan kocaman gölet benzeyeni havuz ve havuzun etrafında ekili rengarenk çiçekler ilk göze çarpan öğe olmaktadır. Girişte bulunan bu havuzun ortasında bir ada bulunmaktadır. Bu ada gölette yüzen ördeklere ayrılmış bir yerdir.

Parke taşlarla döşenmiş, uzun bir yürüyüş alanı mevcuttur. Hasbahçe Mesire Alanı’nda bulunan bu yürüme yolunun yanlarında gelenlerin ızgara yapmaları için elektrikli ocaklar yerleştirilmiştir. Bu elektrikli ocaklar da ücretsiz bir hizmet olarak gelenlere sunulmaktadır.

Göletin yanına konumlandırılmış çardaklar ziyaretçilerin rahatça oturması ve dinlenebilmesi için yerleştirilmiştir. Alanda sadece çardaklarda değil çimenlerin üzerinde de oturulabilmektedir. Alana gelen çocuklarda unutulmamıştır. Çocukların sıkılmadan vakit geçirebilmeleri içinse mesire alanında onlara küçük bir oyun parkı yapılmıştır. Ayrıca alanda bir de lunapark bulunmaktadır.

Alana spor yapmak için gelenler de unutulmamıştır. Yürümek ya da koşmak için gelenlere kiremit tozundan yapılmış bir koşu yolu bulunmaktadır. Bu yolun hemen kenarında ise gelenlerin faydalanabilmeleri için spor aletleri de konulmuştur.

İstanbul Kağıthane bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Hasbahçe Mesire Alanı

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR