Pazar, Nisan 21, 2024

Hisarönü Koyu Muğla

Hisarönü Koyu Hakkında Bilgiler Muğla Marmaris / Hisarönü

Marmaris’ten 20 km mesafede yer alan Hisarönü Koyu, kalabalıktan uzaklaşıp tüm stresinden arınmak isteyenlerin uğrak yerlerinden biridir. Koy son dönemlerde yalnızca ülkemiz değil dünyanın dört bir yanından gelen turistlere de ev sahipliği yapmaktadır.

Begonvillerin etrafını sardığı ve geniş çam ormanlarıyla çevrili doğası sayesiyle koy tanea bir nefes alanı olmuştur. Üstelik arkasında yer alan geniş ormanlar sayesiyle bölgedeki bunaltıcı sıcaklar yerini kısmen çok daha serin bir havaya bırakmıştır.

Hisarönü Koyu’nun 700-800 metre boyunca uzanan kumsal tanea bir ressamın elinden çıkmış gibidir. Koyun muhteşem denizi ise ziyaretine gelen tüm turistlerin gönlünü fethetmeyi başarmıştır. Koy trekking ve kamp gibi aktiviteler için de uygun olmasıyla dikkat çekmektedir. Ayrıca tüm bunların yanı sıra bölgenin öteki duraklarına oranla havasının nemsiz ve tertemiz olması sebebiye koyun astım ve kalp rahatsızlığı olanlara çok iyi geldiği bilinmektedir. Siz de bu tertemiz kumsalı, denizi ve doğal ortamı görmek, gürültüden uzak sakin bir tatil geçirmek isterseniz Hisarönü Koyu’nu ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Muğla Marmaris / Hisarönü bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Hisarönü Koyu

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikSertavul Geçidi Mersin
Sonraki İçerikSeyhan Barajı Adana
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR