Cumartesi, Nisan 20, 2024

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Isparta

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Hakkında Bilgiler Isparta

DHMİ Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, 32090

Isparta’da bulunan ve 1997 yılında hizmete giren Süleyman Demirel Havalimanı, Keçiborlu ve Dinar ilçelerinin ortasındadır.

Hem iç hem de dış hatlar terminal binası bulunmakla birlikte, 3000×45 metre boyutlarında bir pisti bulunmaktadır. Süleyman Demirel Havalimanı’nın iç ve dış hatlar terminal binası ortak kullanılmaktadır ve bina 1.5000.000 yolcu kapasitesine sahiptir. Havalimanı aynı anda farklı okulların pilotaj eğitimleri için de kullanılmaktadır. Isparta yolculuklarınızda rahatlıkla tercih edebileceğiniz Süleyman Demirel Havalimanı, şehre 30 kilometre uzaklıktadır. Havalimanına taksi veya servislerle ulaşabilirsiniz. 1994 yılında hizmete giren havalimanının ilk temeli, dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından atılmıştır. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı Burdur'a 30 kilometre, Antalya'ya 140 kilometre uzaklıktadır.

Aynı anda kargo terminali, 100 araç kapasiteli otoparkı ve sağlık hizmetleri bulunan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, hem hızlı hem de keyifli bir yolculuk için hizmet vermeye devam ediyor.

Isparta

DHMİ Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, 32090 bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR