Pazartesi, Nisan 15, 2024

Kapadokya Üzengi Vadisi Nevşehir

Kapadokya Üzengi Vadisi Hakkında Bilgiler Nevşehir Kapadokya / Ürgüp

Nevşehir’de yer alan Kapadokya Üzengi Vadisi, Kapadokya’nın gizli cennetlerinden biri olarak nitelendiriliyor. Güvercinlikleri ile birlikte ünlü olan vadi, Ortahisar ve Ürgüp ilçeleri arasında konumlanıyor. Güvercinlikler bulunsa da güvercine pek rastlanmayan bölgede; kiliseler, doğal kaynaklar ve dereler, görenleri büyülemeye yetiyor diyebiliriz. Güvercinliklerin hemen yanında Üzengi Deresi bulunuyor. Oldukça sakin ve oksijen dolu olan vadi, piknikçilerin de uğrak noktaları arasında yer alıyor.

Maden suyuyla da meşhur olan Kapadokya Üzengi Vadisi, tanea bir şifa kaynağı aynı anda. Demir kokulu ve gazlı olan bu maden suyu, sindirim bozukluklularına ve böbrek rahatsızlıklarına iyi geliyor. Üzengi Çayı İçmecesi olarak da isimlendirilen bu su, Ürgüp’ün 3 km güney kısmındaki Mustafa Paşa yolunu ikiye ayırıyor.

Kapadokya Üzengi Vadisi’ni ilginç kılan bir öteki özelliği ise kaya kiliseleri. Freskoları ve derin mimarileri ile birlikte göze çarpan bu kiliseler, görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Kapadokya’nın en yeni keşfedilen vadisi olan Kapadokya Üzengi Vadisi’ni çok geçmeden görmenizi öneriyoruz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Nevşehir Kapadokya / Ürgüp bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Kapadokya Üzengi Vadisi

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR