Pazartesi, Haziran 24, 2024

Kendirli Kilise Gaziantep

Kendirli Kilise Hakkında Bilgiler Gaziantep Gaziantep Merkez / Şehitkamil

Köklü bir geçmişe sahip olan Gaziantep, tarihi kalıntılarıyla ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bir yerdir ve gerek mutfak kültürü gerekse gelenekleriyle görenlerin hayranlığını kazanmaktadır.

Karkamış Harabeleri, Dülük Antik Kenti, Gaziantep Kalesi, birçok medeniyetten izler taşımaktadır. Tabii bu etkileyici şehre geldiğinizde Mitras Tapınağı’nı da ziyaret etmenizi öneririz.

Gaziantep’te görmeniz gereken noktalardan biri de Kendirli Kilise’dir. İl merkezinde bulunan Kendirli Kilise, 1860 yılında Gaziantep’te yaşayan Ermeniler tarafından yapılmıştır. Fakat kilise, 1898 yılında yıkılmış ve yerini günümüzdeki kilise yapılmıştır. yapılışı sırasında Roma’da bulunan St. Fransua Kilisesi’nin mimarisi örnek alınmıştır. Önemli bir tarihi yapıt olan Kendirli Kilise, Ermeniler’in bölgeyi terk etmesi sonucunda işlevselliğini kaybetmiştir. Günümüzde ise; hem turistik gezi alanı hem de bitişiğinde bulunan Öğretmenevinin lokali olarak kullanılmaktadır. Gaziantep gezinize ilk adımı atmak için Gaziantep Havalimanı’nı tercih edebilir ve tarihi zenginliğe sahip olan bu şehri basitlık gezebilirsiniz.

Gaziantep Gaziantep Merkez / Şehitkamil bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Kendirli Kilise

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikWarwick Ankara Hotel
Sonraki İçerikTokatlı Restaurant
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR