Pazartesi, Haziran 24, 2024

Kent ve Mimarsinan Müzesi Kayseri

Kent ve Mimarsinan Müzesi Hakkında Bilgiler Kayseri Kayseri Merkez / Kocasinan

Kadir Has’ın katkılarıyla kurulan Kent ve Mimarsinan Müzesi, 2003 yılında hizmete girmiştir. Açıldığı bu yandan ücretsiz olan Kent ve Mimarsinan Müzesi, haftanın her günü ziyaretçilere kapılarını açık bırakıyor.

Dijital müze ve bilgi merkezi konumunda olan bina 6 katlıdır. Giriş kat Kent Müzesi, birinci kat Mimarsinan Müzesi olarak hazırlanmıştır. Diğer katlarda ise; yönetim katı, cafe ve restoran bulunmaktadır. Kent ve Mimarsinan Müzesi, hem bir gezi alanı hem de bir dinlenme alanıdır. Kent Müzesi’ni gezerken takacağınız kulaklıkla önüne geçtiğiniz her monitör hakkında dilediğiniz dilden bilgi alabiliyorsunuz. Mimar Sinan Müzesi’nde ise; koca Sinan’ın eserlerinin maketleri sergilenmektedir. Burada Mimar Sinan ile birlikte ilgili sunumlar da dinleyebilirsiniz.

Kayseri’nin keyifli gezi alanlarından biri olan Kent ve Mimarsinan Müzesi, listenize dahil olması gereken yerler arasındadır. Müzeyi gezdikten sonrasında üst katlardaki cafe restoranlarda dinlenebilir ve günün keyfini çıkarabilirsiniz.

Kayseri Kayseri Merkez / Kocasinan bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Kent ve Mimarsinan Müzesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikTurgutreis Pazarı Muğla
Sonraki İçerikTekkale Köyü Artvin
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR