Pazartesi, Nisan 15, 2024

Keramet Kaplıcaları Bursa

Keramet Kaplıcaları Hakkında Bilgiler Bursa Orhangazi

Bursa’nın Orhangazi sınırları içerisinde yer alan, ilçe merkezine 16 km, Yalova Merkez’e 36 km ve Bursa Merkez’e ise 63 km mesafede bulunan Keramet Kaplıcaları, Bursa’da mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerden biri olma özelliği taşıyor. Keramet Kaplıcaları, Orhangazi ilçesine bağlı olan ve kaplıcalara ismini veren Keramet Köyü’nde konumlanıyor tam olarak.

İznik karayoluna bir hayli yakın olan Keramet Kaplıcaları, Keramet Ilıcası olarak da anılıyor. Doğal bir sit alanı olma özelliği taşıyan Keramet Kaplıcaları, sağlık açısından çok yararlı sulara ev sahipliği yapıyor. Son zamanlarda turizm değerinin iyice arttığı bölge, her yıl çok sayıda turist ağırlar hale geldi.

Özellikle cilt ve deri hastalıklarına şifa olduğu bilinen Keramet Kaplıcaları, doğal bir havuz görünümüne de sahip. Havuzun yüzeyinden yükselen buharlar ise, kaplıcanın en dikkat çekici yönü olarak ön plana çıkıyor. Ortalama 30 derece sıcaklıktaki suyuyla Keramet Kaplıcaları, bu yönüyle kış aylarında bile hem yerli hem de yabancı turistler tarafından tercih ediliyor.

Dört mevsim boyunca kaplıcaseverleri ağırlayan Keramet Kaplıcaları, çok sayıda piknik alanı da barındırıyor bünyesinde. Hafta sonları hem sıcak sularda yorgunluk atmak hem de piknik yapmak için Keramet Kaplıcaları’nın son derece ideal olduğunu söyleyebiliriz. Kaplıcanın çevresinde pek çok oturma alanı, park yeri, soyunma odası, piknik masası ve WC yer alıyor. Ortalama 1-2 metre derinliğe sahip olan kaplıcaya, uygun bir ücret karşılığında girebiliyorsunuz.

Olur da yolunuz bir gün Bursa’ya düşerse eğer, Keramet Kaplıcaları’nı da görmeyi ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Bursa Orhangazi bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Keramet Kaplıcaları

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikCafe İstanbul
Sonraki İçerikKerme Ottoman Palace
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR