Pazar, Nisan 21, 2024

Kocaeli Üniversitesi Kocaeli

Kocaeli Üniversitesi Hakkında Bilgiler Kocaeli Kocaeli Merkez / İzmit

Kocaeli Üniversitesi, 1976 yılında ‘’Kocaeli Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi” adı altında Kocaeli’nde kurulmuş olan bir devlet üniversitedir.

Daha sonrasında tam anlamıyla üniversite olmuş ve 6 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ile birlikte 1992 yılında kurulan Kocaeli Üniversitesi, Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olmuştur. ‘’Türkiye’miz için eğitiyor, araştırıyor ve üretiyoruz” diyen Kocaeli Üniversitesi; okuyan, araştıran ve entelektüel sermayesini milleti için her gün arttırarak kullanan nesiller yetiştirmektedir. Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi, Türkiye’nin ilk projelendirilmiş yerleşkesidir ve aynı anda dünyanın sayılı kampüsleri arasındadır.

6500 dönümlük alanda kurulan yerleşke, doğanın merkezinde şehrin gürültüsünden uzak bir alanda yer almaktadır. Kocaeli Üniversitesi’nde; 2.262 akademik personel, 71.393 öğrenciye 19 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul, 16 meslek yüksekokulu ile birlikte eğitim-öğretim sağlamaktadır. Uluslararası kimliği ile birlikte de öne çıkan Kocaeli Üniversitesi’nde, Erasmus + Mevlana + Farabi değişim programları da bulunmaktadır.

Şehir merkezine 11 km uzaklıkta bulunan Kocaeli Üniversitesi’ne, özel araçlar ve çeşitli farklı toplu taşıma araçları ile birlikte basitlıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Kocaeli Kocaeli Merkez / İzmit bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Kocaeli Üniversitesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikKulindağ Dağevi
Sonraki İçerikAtik Palace Hotel
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR