Pazartesi, Haziran 24, 2024

Kuyucak Köyü Isparta

Kuyucak Köyü Hakkında Bilgiler Isparta Keçiborlu

Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı bir köy olan Kuyucak Köyü, bünyesindeki lavanta tarlaları sebebiyle bugün “’Lavanta Kokulu Köy”’ ismiyle anılıyor. Bağlı olduğu Isparta il merkezine 47 km uzaklıkta konumlanan köy, yılın belirli dönemlerinde tanea turist akınına uğruyor. Çünkü lavanta bahçelerinde belirli dönemlerde lavantalar morarıyor ve sonrasındasında ise lavanta hasadı yapılıyor. Haziran ayının son haftasından temmuz ayının ortasına kadar geçen süreye rastlayan bu dönemin ise lavanta bahçelerini ziyaret etmek için en uygun dönem olduğunu söyleyebiliriz.

Yalnızca ülkemizden değil dünyanın dört bir yanından gelen turistler Kuyucak Köyü’nü aynı anda ağustos ayının ilk haftalarına denk gelen lavanta hasat döneminde de ziyaret edebiliyor. Böylece lavantaların toplanıp, hasat edilen lavantaların yağının çıkarıldığı hasat döneminde ziyaretçiler bambaşka bir deneyim yaşayabiliyor.

Ülkemizin lavanta üretiminin %90 gibi büyük bir oranın sağlandığı Kucak Köyü’ne ulaşım kara yolunun yanı sıra 20 km uzaklıkta yer alan Süleyman Demirel Havalimanı’ndan sağlanabiliyor. Köyün havalimanına bu kadar yakın konumda olması bölgeyi ziyaret etmek isteyenlere büyük avantaj sağlıyor.

Isparta Keçiborlu bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Kuyucak Köyü

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikAltaris Pansiyon
Sonraki İçerikKömür Limanı Çanakkale
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR