Pazartesi, Nisan 15, 2024

Marmaris Müzesi Muğla

Marmaris Müzesi Hakkında Bilgiler Muğla Marmaris / Marmaris Merkez

Marmaris Kalesi ve Arkeoloji Müzesi, eski kalenin içinde bulunmaktadır. Ziyaretçilerine Marmaris Kalesi içinde hizmet veren müzede; Marmaris çevresindeki ören yerlerinden çıkartılan eserlere ev sahipliği yapmaktadır.

Müze binasına ev sahipliği yapan, milattan önce 2. yüzyılda inşa edilmiş olan Marmaris Kalesi, Ege Denizi ve Akdeniz arasında geçişin sağlandığı bir noktada bulunması sebebiye tarihteki önem arzeden kaleler arasında gösterilmektedir.

Cumhuriyet öncesinden yakın tarihe kadar evlerin bulunduğu bir yaşama ev sahipliği yapan Marmaris Kalesi, 1980–1990 arasında restore edilmiştir. Restorasyonu 1991’de tamamlanan kale TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müze olarak ziyaretçilerine kapılarını açmıştır.

Müzenin arkeoloji salonu ve bahçesinde Hellenistik, Roma ve Bizans çağlarına ait amforalar ile birlikte Datça Knidos kazısı, Cennet Adası, Nimara Mağarası kazısı, Emecik Arkaik Tapınak kazısı, Burgaz, Hisarönü kazılarında açığa çıkarılan pişmiş topraktan yapılmış kandiller, şişeler, figürinler, çeşitli farklı kaplar, cam eserler, ok uçları, sikkeler ve süs eşyaları sergilemektedir.

Marmaris için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Marmaris otelleri adresini ve Marmaris gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Muğla Marmaris / Marmaris Merkez bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Marmaris Müzesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikLabonita Concept Hotel Spa
Sonraki İçerikAngel’s Cafe
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR