Perşembe, Haziran 20, 2024

Melikler Yaylası Isparta

Melikler Yaylası Hakkında Bilgiler Isparta Yenişarbademli

Isparta’nın Yenişarbademli ilçesinin Dedegöl Dağı eteklerinde yer alan Melikler Yaylası, Isparta’nın önde gelen kamp rotalarından biridir. Bağlı olduğu Yenişarbademli ilçesine 15 km uzaklıkta yer alan yayla, muhteşem doğası ile birlikte ön plana çıkıyor. Yaylada gökyüzünün doğanın manzarası öyle güzel ki 2018 ve 2019 dahil olmak üzere iki yıldır temmuz ayında Yenişarbademli Gözlem Şenliği gerçekleştiriliyor. Yaylanın yerleşim yerlerine uzak olması onu gözlem için ideal yapıyor.

Kamp için sıklıkla tercih edilen Melikler Yaylası bünyesinde çeşme de bulunuyor ve bu çeşme aynı anda içme suyu olarak kullanılıyor. Kamp dışında yaylada yapılabilecek aktiviteler arasında Dedegöl Dağı tırmanışı, Yaka Kanyonu’na yürüyüşü ve Pınargözü Mağarası’na yürüyüş geliyor. Pınargözü Mağarası yaylaya 2 km uzaklıkta yer alıyor ve 16 km uzunluğuyla mutlaka görülmesi gereken yerlerin başına geliyor.

Düzenlenen gözlem şenliği ile birlikte son dönemlerde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Melikler Yaylası, sahip olduğumuz önem arzeden değerlerden biri. Bu nedenle eğer kamp yapmayı seviyor ve doğada olmak sizin için bir ihtiyaçsa mutlaka Melikler Yaylası’nı seyahat planlarınıza dahil etmelisiniz.

Isparta Yenişarbademli bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Melikler Yaylası

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikYason Feneri Ordu
Sonraki İçerikPaşapark Hotel Selçuklu
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR