Perşembe, Temmuz 25, 2024

Nevşehir Müzesi Nevşehir

Nevşehir Müzesi Hakkında Bilgiler Nevşehir Kapadokya

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra müzelerinin zenginliğiyle de bilinir Nevşehir. Tatiliniz sırasında Nevşehir Müzesi’ni görmenizi öneririz.

Nevşehir Müzesi, şehirdeki ilk müzecilik çalışmalarının sonucudur. 1967 yılında hizmete girmiş olup; bugün ki binasına 1987 yılında taşınmıştır.

Müzede, 1997 yılında yapılan sayıma göre; 2854 arkeolojik, 3210 etnografik, 6914 sikke, 2 tablet, 93 mühür, 87 el yazması kitap vardır. Yazma eserler, silahlar, yöresel giysiler, aydınlatma araçları, kilimler ve öteki parçalar sizleri keyifli bir tarih yolculuğuna çıkarak.

Yapılan arkeolojik kazılarda gün yüzüne çıkan her parça eşsiz görüntüsüyle sizleri bekliyor. Neolitik, Kalkolitik, Tunç, Frig, Urartu, Hellenistik, Roma ve Bizans dönemlerinin yanı sıra Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait birçok eser de sergilenmektedir.

Nevşehir Müzesi yakınındaki otellerin birinde konaklayarak müzeye basitlıkla ulaşabilir ve ziyaret edebilirsiniz. Nevşehir Müzesi yakınındaki otelleri ve otel fiyatları hakkında araştırma yaptıktan sonrasında rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Nevşehir Kapadokya bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Nevşehir Müzesi

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR