Pazartesi, Nisan 15, 2024

Nevşehir Otogarı Nevşehir

Nevşehir Otogarı Hakkında Bilgiler Nevşehir Nevşehir Merkez

Nevşehir Otogarı (Adnan Menderes Otobüs Terminali), Nevşehir ili merkezine bağlı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan bir şehir otogarıdır.

Turist açısından çok zengin olan Nevşehir, her yıl hem yerli hem yabancı turist akınına uğramaktadır. Bunlar düşünülerek 2008 yılında hizmete geçirilen otogar, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Son derece modern ve işlevsel olan otogar, toplam 60 bin metrekare alan üzerine 7 bin metrekare kapalı alana konumlandırılmıştır. Otogar dış cephe tasarımında Nevşehir’in tarihi yapısı olan Peri Bacaları’ndan esinlenilmiştir. 30’a yakın otobüs firmasının sefer düzenlediği otogardan, başta büyük şehirler ve çevre iller olmak üzere birçok şehre ulaşım sağlanabilmektedir. Otogar içerisinde yemek ihtiyacınız için restoran ve kafeler mevcuttur. Aynı anda bekleme salonları, emanet odaları, kuaför ve hediyelik eşya dükkanları otogarda yerini almaktadır.

Merkeze 7 km uzaklıkta bulunan Nevşehir Otogarı’na, özel araçlar ve çeşitli farklı toplu taşıma araçları ile birlikte ulaşım sağlanabilmektedir.

Nevşehir Nevşehir Merkez bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Nevşehir Otogarı

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR