Pazartesi, Nisan 15, 2024

Ömeriye Camii Gaziantep

Ömeriye Camii Hakkında Bilgiler Gaziantep Gaziantep Merkez / Şehitkamil

Gaziantep’in en eski camisi olan Ömeriye Camii’nin kim tarafından yapıldığı hakkında kesin bir bilgi yoktur. Söylentilere göre camiyi Hz. Ömer zamanında yapılmıştır veya Hz. Ömer’in torunu olan Emevi Halifesi Ömer Bin Abdülaziz tarafından inşa ettirilmiştir.

Ömeriye Camii, Düğmeci Mahallesi’nde bulunmaktadır ve şehrin en çok ziyaret edilen yapıları arasındadır. Himari açıdan göz dolduran caminin özellikle minare şerefesinin korkuluklarındaki oyma taş işçiliği görülmeye değer detaylar arasındadır. Bir efsaneye de sahiptir Ömeriye Camii. Halk arasındaki söylentilere göre; caminin tabanı her yıl dibe doğru çökmektedir. Cami tamamen battığı zaman kıyamet kopacağı söylenmektedir. Gaziantep’in görülmeye değer tarihi yapıları arasındaki Ömeriye Camii’ni ziyaret etmenizi öneririz. Ardından Gaziantep Kalesi’ni, Mitras Tapınağı’nı, Dülük Antik Kenti’ni ve Zeugma Antik Kenti’ni ziyaret ederek şehrin zengin tarihine tanıklık edebilirsiniz.

Gaziantep Gaziantep Merkez / Şehitkamil bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Ömeriye Camii

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikSelvez Koyu Kırklareli
Sonraki İçerikAkar International Hotels
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR