Çarşamba, Nisan 17, 2024

Palandöken Kayak Merkezi Erzurum

Palandöken Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler Erzurum Palandöken

Türkiye’nin kış turizmi açısından önem arzeden bir yeri olan Erzurum, Palandöken Dağları’yla, kış aylarında yerli ve yabancı turistlere güzel bir tatil sunar. Palandöken Dağları, teknotik tipteki dağları oluşturur.

Kış kapımızı çalıyor şu aralar. Yaz tatilleri sona erdi. Ama her mevsim tatilin tadını çıkaranlar, kış mevsimi için de bir hayli tatil bölgesi arayışında. Eğer Türkiye’de bir kış tatili geçirmek istiyorsanız Palandöken Dağları’nda kayak yapıp, yılın ilk karının tadını çıkarabilirsiniz. Palandöken Dağları yılın 6 ayını karla geçirir. Kayak turizmi açısından önem arzeden bir yere sahip olan Palandöken’de birden çok konaklama tesisi de bulunuyor. Palandöken Kayak Merkezi’nde kayak mevsimi kasım-aralık ayında başlıyor ve nisan ayına kadar devam ediyor. Yıl içerisinde binlerce turiste ev sahipliği yapan Palandöken Kayak Merkezi’ne aynı anda iki tane tescilli pist bulunuyor.

Burada özel kayak dersleri de alabileceğiniz gibi, kayak malzemeleri de bulabilirsiniz. Erzurum şehir merkezine çok yakın olan Palandöken Kayak Merkezi’nde her geçen yıl yeni oteller açılıyor. Kış mevsiminde harika bir tatil geçirmeyi planlıyorsanız, tercihinizi Palandöken Kayak Merkezi’nden yana kullanabilirsiniz. Saklıkent Kayak Merkezi, Kartepe Kayak Merkezi, Kartalkaya Kayak Merkezi, Ilgaz Kayak Merkezi, Bozdağ Kayak Merkezi ve Erciyes Kayak Merkezi de Türkiye’nin önem arzeden kayak merkezleri arasındadır.

Erzurum Palandöken bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Palandöken Kayak Merkezi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikCalista Luxury Resort
Sonraki İçerikSultaniye Camii Bitlis
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR