Pazar, Nisan 21, 2024

Pedasa Antik Kenti Muğla

Pedasa Antik Kenti Hakkında Bilgiler Muğla Bodrum

Yaz turizminde önem arzeden bir yere sahip olan Bodrum’un tarihi kalıntılarından biridir Pedasa Antik Kenti. Bodrum’a 4 km uzaklıkta bulunmakla birlikte ulaşımı biraz zordur. Özel aracınızla Çırkanlı Köyü’ne gelip, ardından 1 saatlik bir yürüyüşten sonrasında Pedasa’ya ulaşabilirsiniz. Yöre halkı bu antik kente Gökçeler adını vermektedir.

Her ne kadar Çırkanlı Köyü’nde sonrasında bir saat yürünmesi gerekse de yanınızda bir rehber bulunmasını öneririz. Aksi takdirde antik şehri bulmanız çok daha da zorlaşabilir.

Bölgenin tarihi hakkında sizlere detaylı bilgi verecek olan Pedasa Antik Kenti, Legel şehirleri arasındaki en iyi korunmuş yerleşim alanlarından biridir. Buradaki mezarlar gerçekten görülmeye değer.

Bodrum Antik Tiyatro’yu, Gündoğan beldesindeki Apostol Kilisesi’ni gezip gece hayatınızı hareketlendirecek olan Bodrum Barlar Sokağı’nın keyfini tatiliniz boyunca çıkarabilirsiniz.

Bodrum için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Bodrum otelleri adresini ve Bodrum gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Keyifli bir Bodrum tatili dileriz.

Muğla Bodrum bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Pedasa Antik Kenti

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR