Perşembe, Mayıs 23, 2024

Şelale Park Eskişehir

Şelale Park Hakkında Bilgiler Eskişehir Odunpazarı

Eskişehir’in Odunpazarı semtinde yer alan ve Eskişehir seyahatinde mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelen Şelale Park, 38.000 m2 bir alanda yer almaktadır. İçerisinde yapay şelale bulunan park ismini yine bu şelaleden almıştır. Şelale toplamda 1400 m2’lik bir alana sahiptir. Parkın içerisinde Cervantes’in aynı adlı romanından Don Kişot heykelinin yanı sıra Sanço Panço heykeli ve yel değirmeni bulunmaktadır.

Yazı, kışı, baharı kısacası her mevsimi ayrı bir güzelliğe sahip olan Şelale Park, yalnızca şehirde yaşayanların değil yerli-yabancı pek çok turistin de Eskişehir’de sıklıkla ziyaret ettiği yerlerin başında gelmektedir. Parkın etrafı ziyaretçilerin üşümesini önlemek amacıyla kış aylarında ısıtıcılarla çevrilmektedir. Çocuk oyun alanına sahip olması sebebiye çocuklu aileler için keyifli bir hafta sonu rotası olmuştur

Şelale Park’ta mini amfi tiyatro, kafe, çay bahçesi, restoran, seyir terası ve yürüme yolları yer almaktadır. Bu sayede siz ziyaretçiler de parkta sevdiklerinizle keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Parka özle aracınızla ya da belediye otobüsleriyle basitlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Siz de alana turistik bir ziyaret planlıyorsanız Porsuk Çayı, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Sazova Parkı ve Meşhur Odunpazarı evlerini görmeden seyahatinizi bitirmeyin.

Eskişehir Odunpazarı bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Şelale Park

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikDoğa Motel
Sonraki İçerikOne Blood Otel
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR