Perşembe, Haziran 20, 2024

Selçuk Sultan Camii İstanbul

Selçuk Sultan Camii Hakkında Bilgiler İstanbul Fatih

İstanbul’un tarihi ilçelerinden biri olan Fatih, dini yapılarıyla ve doğal güzellikleriyle yıl içerisinde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. Fatih, hem basit bir ulaşıma sahiptir hem de gezilecek yerlerle doludur. Şu kadarını söyleyelim, bu bölgede vaktiniz mutlaka dolu dolu geçer.

Eğer Fatih’te bir gezi planlıyorsanız Selçuk Sultan Camii, gidebileceğiniz yerler arasındadır. Camii, Fatih Sultan Mehmet’in halası Selçuk Hatun tarafından 1485 yılında inşa ettirilmiştir. Millet Caddesi üzerinde olan Selçuk sultan Camii, geçirdiği yangının ardından Abbas Ağa tarafından yenilenmiştir. 1956 yılında ise; yıkılıp tekrar yapılmıştır. O dönemdeki mimarı ise Saim Ülgen’dir. Şehrin önem arzeden yapıları arasındaki Selçuk Sultan Camii, hem köklü tarihiyle hem de mimari yapısıyla görülmeye değerdir.

Fatih’te geçireceğiniz zamanlara Selçuk Sultan Camii’ni dahil ederken; Eski İmaret Camii’ni, Küçük Ayasofya Camii’ni, Laleli Camii’ni, Çinili Hamam’ı ve Tanzimat Müzesi’ni gezip görmenizi öneririz.

İstanbul Fatih bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Selçuk Sultan Camii

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikMidyat Zaz Mardin
Sonraki İçerikDenizaltı Cafe – Gelinkaya
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR