Cumartesi, Nisan 20, 2024

Selçuk Üniversitesi Konya

Selçuk Üniversitesi Hakkında Bilgiler Konya Konya Merkez / Selçuklu

Selçuk Üniversitesi; Konya ili Selçuklu ilçesinde bulunan, 11 Nisan 1975 yılında Konya’da kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir.

1962’de açılan Selçuk Eğitim Enstitüsü ve Yüksek İslam Enstitüsü ile birlikte üniversite olma yolunda ilk adımı atan Selçuk Üniversitesi, 1975 yılında yürürlüğe giren ‘4 Üniversitenin Kurulması ile birlikte ilgili 1873 Sayılı Kanunla’ ülkede dört üniversitenin kurulması kararlaştırılmış ve Selçuk Üniversitesi de bu süreçte kurulmuştur.

İlk olarak Fen ve Edebiyat Fakülteleri olmak üzere 2 fakülte, 7 bölüm, 327 öğrenci ve 2 öğretim üyesi ile birlikte eğitim-öğretim hayatına başlayan Selçuk Üniversitesi; şuan da 23 fakülte, 6 enstitü, 6 yüksekokul, 22 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuarı ile birlikte öğrencilerine eğitim sağlamaktadır. Selçuk Üniversitesi’nde, yaklaşık olarak 70.000 öğrenci eğitim görmektedir.

Şehir merkezinde olan ve Konya Havaalanı’na 22 km mesafede bulunan Selçuk Üniversitesi’ne, özel araçlar ve çeşitli farklı toplu taşıma araçları ile birlikte basitlıkla ulaşım sağlanmaktadır.

Konya Konya Merkez / Selçuklu bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Selçuk Üniversitesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikRicosta Hotel
Sonraki İçerikÜnye Kalesi Ordu
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR