Perşembe, Mayıs 23, 2024

Sultan Sazlığı Kayseri

Sultan Sazlığı Hakkında Bilgiler Kayseri Yeşilhisar

Kayseri’de il merkezine 70 km uzaklıkta yer alan Sultan Sazlığı, ülkemiz için önem arzeden kuş cennetlerinden biridir. Aynı anda milli park olan sazlık, Erciyes Dağı’nın güneybatısındaki Develi Ovası’nda konumlanmaktadır. İlk olarak koruma altına alınmış olan bölge 2006 yılında milli park ilan edilmiştir ve toplam alanı 24.357 hektardır.

Muhteşem bir ekosisteme sahip olan Sultan Sazlığı 301 farklı kuş türünün yanı sıra ülkemizde sayıca az olan bine yakın flamingoya ev sahipliği yapmaktadır. Alan bünyesindeki tüm kuş türlerine barınma, beslenme ve kuluçka alanı sağlamaktadır. Milli parkta yaşayanlar arasında 600 bin ördek, karabatak, turna, kara sumru ve çok daha nicesi yer almaktadır. Sahip olduğu tüm bu özelliklerin etkisiyle bölge her yıl kuş gözlemciliği ve doğa fotoğrafçılığı için gelen ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

Sultan Sazlığı Manyas Gölü’nden sonrasında ülkemizin en önem arzeden ikinci kuş cenneti olarak bilinmektedir. Kendi özel aracınızla, araç kiralayarak ya da şehir merkezinden kalkan minibüslerle basitca ulaşım sağlayabileceğiniz milli parkı Kayseri seyahatinize dahil ederek, unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz. Özellikle doğayla iç içe olmayı seviyorsanız sazlık mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Kayseri Yeşilhisar bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Sultan Sazlığı

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikSaka Gölü Longozu Kırklareli
Sonraki İçerikLa Sera Cafe
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR