Pazar, Mayıs 26, 2024

Taşucu İncekum Plajı Mersin

Taşucu İncekum Plajı Hakkında Bilgiler Mersin Silifke / Taşucu

Taşucu İncekum Plajı, Boğsak Köyü’ne bağlıdır. Adından da anlaşılacağı gibi plaj incecik bir kuma sahiptir. Yeni Antalya – Mersin karayolunun yapılması ile birlikte eski yol kenarında kalan bu plaj yerel halkın halen en gözde kumsallarından biridir. Taşucu Liman Kalesi mevkide bulunan plajın arka tarafında ise balık lokantaları ve kahvaltı yapılabilecek mekanlar bulunmaktadır.

Plajın tam karşısında konumlandırılan Nato Deniz Üssü manzarayı biraz bozsa da orada denize girmenin ve güneşlenmenin tadını hiçbir şey bozamaz. Sabah saatlerinde, sahile konmuş masalarda güzel bir kahvaltı yaptıktan sonrasında ücretsiz olan şezlonglarda güneşlenmenin tadına doyum olmaz.

İncekum plajının hemen arkasında yer alan balık lokantalarında yengeç – bira, rakı – balık yapabileceğiniz gibi aperatif yiyecekler de bulabilirsiniz. İncekum Plajı’na araba ile birlikte Silifke – Antalya yolu Taşucu Liman Kalesi mevkiden saparak ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile birlikte gitmek isterseniz de Taşucu’ndan Boğsak Köyü’ne giden dolmuşlara binerek İncekum’da inebilirsiniz. Konaklama seçenekleri için Mersin otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Mersin Silifke / Taşucu bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Taşucu İncekum Plajı

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR