Çarşamba, Nisan 17, 2024

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi Muğla

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi Hakkında Bilgiler Muğla Datça / Palamutbükü

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi, kısaca UKKSA, Datça Yarımadası’nın batısında, Knidos Antik Kenti’ne çok yakın bir mesafede, Palamutbükü Yakaköy’de yer alıyor. Pek çok sanatçının çalışmalarının sergilendiği akademinin çok farklı bir atmosferi var. Buraya zaten ziyaretçi olarak gelmeniz gerekmiyor. Dilerseniz atölye çalışmalarına da katılabiliyorsunuz.

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi’nin bize göre en can alıcı noktalarından biri hiç şüphesiz heykel bahçesi. Çeşitli heykeltıraşlar tarafından birer sanat eserine dönüştürülen heykeller, akademinin bahçesinde sergileniyor. Genellikle de UKKSA’yı ziyarete gelen turistler fotoğraf çekmek için kullanıyorlar bu bahçeyi.

Akademinin girişindeki tablolar çok ilgi çekici. İsterseniz tabloları satın alabiliyorsunuz. Zaten akademinin içerisinde bir hediyelik eşya dükkanı ve çay içmesi ayrı bir keyif olan bir kafeterya var. Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi, Datça’ya geldiğiniz zaman mutlaka uğramanız gereken duraklardan biri olmalı. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Muğla Datça / Palamutbükü bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikAya Elena Kilisesi Konya
Sonraki İçerikKovanlık Plajı Muğla
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR