Pazartesi, Haziran 24, 2024

İsis Cafe

Yazören Mağarası Balıkesir

Yazören Mağarası Hakkında Bilgiler Balıkesir

Uzun süre çalışmalar sonucunda keşfedilip, içerisinde çalışmalar yapılan Yazören Mağarası, farklı izler peşinde olan gezginlerin son zamanlardaki duraklarından biri. Balıkesir’de bulunan mağara, yeni yeni tanıtılmaya başlanmış olsa da belli bir kesimin dikkatini hemen çekmeyi başarmış bir gezi alanı. Yazören Mağarası’nın oluşumu hakkında biraz bilgi verelim.

Mağaranın tavan yüksekliği toplamda 25 metre. Belli dönemlerde mağaranın içerisindeki suların akışı değişiyor. Bu durum çoğunlukla kış ve bahar aylarında gerçekleşiyor. Sarkıtları dikitleri gerçekten görülemeye değer. Yarı aktif bir mağara özelliği taşımakta ve mağaranın belli yerleri dar, belli yerleri ise geniş galeri bulunuyor. Gezip görülecek en keyifli mağara gezilerinden biri oluyor. Yolunuz yakın anda Balıkesir’den geçecekse eğer, Yazören Mağarası’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Mağara Savaştepe’deki Yazören Köyü yakınlarında bulunuyor.

Şehrin sürekli turistler tarafından gezilen noktaları arasındaki, Alacaoluk Kalesi, Kyzikos Antik Kenti, Agia Paraskevi Manastırı gezi listenizde olmasını önerdiğimiz yerler arasında.

Balıkesir

bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Yazören Mağarası

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikDağpazarı Kilisesi Mersin
Sonraki İçerikEftalia Aytur
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR