Çarşamba, Nisan 17, 2024

Zelve Açık Hava Müzesi Nevşehir

Zelve Açık Hava Müzesi Hakkında Bilgiler Nevşehir Kapadokya

13. ve 14. Yüzyılda Hristiyanların önem arzeden bir dini merkezi olan Zelve, Nevşehir-Anavos’a 5 kilometre uzaklıkta olup, Paşabağları’na 1 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır.

Kaya oyma mekanlardaki yaşamın ne zaman başladığı bilinmemektedir. Zelve Açık Hava Müzesi’ne yapacağınız yolculuğunuz keyifli zamanlar yaşamanızı sağlayacak ve bölge mistik atmosferiyle sizleri büyüsü altına alacak.

Nevşehir’deki tatiliniz için Zelve Açık Hava Müzesi yakınındaki otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Müze yakınında oteller, butik oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Konaklama tesislerinin fiyatlarını internet üzerinden araştırabilirsiniz. Açık hava müzesinde bulunan Direkli Kilise Zelve’deki manastır yaşantısının ilk yıllarında inşa edilmiştir. Müzede Balıklı Kilise, Geyikli Kilise ve Üzümlü Kilise de ziyaret duraklarınız arasında olacak.

Zelve Açık Hava Müzesi yakınındaki otellerde konaklayarak şehrin öteki gezilecek yerlerini de basitlıkla ziyaret edebilirsiniz. Nevşehir’deki Göreme Açık Hava Müzesi’nde bulunan dini yapıları da gezi listenize dahil etmeyi unutmayın.

Nevşehir Kapadokya bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Zelve Açık Hava Müzesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikÇıtır Cafe & Pub
Sonraki İçerikAssos Kervansaray Otel
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR