Perşembe, Mayıs 23, 2024

Alanya Arkeoloji Müzesi Antalya

Alanya Arkeoloji Müzesi Hakkında Bilgiler Antalya Alanya

1967 yılında yapılan Alanya Müzesi, iki bölümden oluşmaktadır. Arkeoloji ve etnoloji bölümlerinden oluşan müze, birçok değerli eseri bünyesinde bulundurmaktadır.

Yunanlılar, Romalılar, Lidyalılar ve Bizanslılar başta olmak üzere birçok medeniyetten kalan tarihi eserler sergilenmektedir. Alanya Müzesi, Anadolu’nun değişik yerlerinden getirtilen tarihi eserleriyle zenginliğini arttırmıştır ve tanea birçok esere paha biçilememektedir. Arkeoloji bölümünün en önem arzeden yapıtı Herakles’in bronzdan yapılan heykelidir. Heykel yine 1967 yılında Alanya’da bulunmuştur.

Etnografya bölümünde ise el işleri, ilahlar, kadın erkek elbiseleri ve mızraklarıyla zengin eserlere sahiptir. Antalya’nın yaz turizminde önem arzeden bir yeri olması ve tatil için tercih edilmesinin en güzel tarafı, burada gezilebilecek tarihi yapıları, antik kentleri ve müzeleri görecek olmaktır. Alanya Müzesi zengin içeriğiyle sizi hem şaşırtacak hem bilgilendirecek hem de keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacak.

Alanya için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Alanya otelleri adresini ve Alanya gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Antalya Alanya bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Alanya Arkeoloji Müzesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikÇam Thermal Resort
Sonraki İçerikRahva Kervansarayı Bitlis
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR