Perşembe, Mayıs 23, 2024

Antalya Körfezi Antalya

Antalya Körfezi Hakkında Bilgiler Antalya

Şilvanlar Burnu’ndan Antalya’ya kadar sıralanan yüksek dağlar, küçük ve güneye bakan şirin koylar, dağların düzlüklerinden oluşmuş plajlar… İşte tam bu bölgede yer alıyor Antalya Körfezi. Siz yaz aylarında Akdeniz’in ılık suyunun keyfini çıkarırken, dağların zirvesindeki karlar büyüleyici bir manzara oluşturur.

Sabah saatlerinde dağlardan körfeze doğru rüzgarlar inmeye başlar ve saatler ile birlikterledikçe bu rüzgarlar lodosa dönüşüverir. Dağların önlerinde burunlar, kayalar ve döküntüler bulunur. Antalya Körfezi, ülkemizin en sıcak bölgelerinden biridir aynı anda. Özellikle yaz aylarında nemin etkisi bir hayli fazla olur bu bölgede.

Antalya Körfezi’nin kıyı kesimlerinde, ciddi ölçüde kendini hissettiren bir akıntı vardır. Bu akıntı çok daha çok batı yönünde etkilidir ve hatta Antalya – Kemer arasında 2-3 millere bile çıktığı ortaya çıkar. Bu bölgede 4 marina bulunuyor aynı anda.

Antalya Körfezi, su sporları için de çok elverişli bir alana sahip. Özellikle tüplü dalışın vazgeçilmez noktalarından biri. Birbirinden etkileyici sualtı batıklarına rastlayabilmek mümkün Antalya Körfezi’nde. Eğer yolunuz Antalya’ya düşerse, Antalya Körfezi’ni görmeden gezinizi sonlandırmayın. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Antalya

bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Antalya Körfezi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikManyas Motel Avşa
Sonraki İçerikMudanya Rum Mahallesi Bursa
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR