Perşembe, Mayıs 23, 2024

Beypazarı Yaşayan Müze Ankara

Beypazarı Yaşayan Müze Hakkında Bilgiler Ankara Beypazarı

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde bulunan Yaşayan Müze, mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerlerden biridir. Müze binası 19. Yüzyılda Beypazarı’nın ile birlikteri gelen tüccarlarından Büyük Abbas Ahmet’in oğlu Abbaszade Mustafa Efendi tarafından inşa ettirilmiştir. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan bu yapı günümüzde müze olarak kullanılmaktadır.

Beypazarı Yaşayan Müze, dış mimarisinde olduğu gibi iç dekorasyonuyla da sizleri kendi tarihine götürecek ve Osmanlı zamanını yaşatacak. Bu müzede eşyalara dokunmak ve fotoğraf çekmek serbest…

Beypazarı Yaşayan Müze’de Ebru hat sanatı, ıhlamur baskı, Türk kültüründe kahve, Türk masalları anlatımı ve Hacivat ile birlikte Karagöz perde oyunu görebileceğiniz aktiviteler arasındadır. Yaşayan Müze hem yetişkinlere hem de çocuklara büyük bir eğlence mekanıdır. Tarihin izlerini yakından hissedip yaşamak için Beypazarı Yaşayan Müze’ye mutlaka gitmenizi öneririz. Ankara tatilinizde Eğriova Yaylası, Müze Köşk, İnözü Vadisi ve Gordion Müzesi’ni ziyaret edebilir; Atakule’de alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Ankara Beypazarı bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Beypazarı Yaşayan Müze

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikHüsnünün Yeri Balık Lokantası
Sonraki İçerikHabesos Hotel
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR