Cumartesi, Nisan 20, 2024

Bodrum Leleg Yolu Muğla

Bodrum Leleg Yolu Hakkında Bilgiler Muğla Bodrum

Bodrum’da 2 bin 400 yıllık Pedasa Antik Kenti’nin en önem arzeden ticaret yollarından biri Leleg Yolu. Doğal ve tarihi güzelliklerle dolu olan bu yol, şimdilerde turizme kazandırılmak amacıyla projelendirildi. Bodrum Ticaret Odası (BODTO) tarafından gerçekleştirilen ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından da desteklenen proje kapsamında, 185 km’lik olan Bodrum Leleg Yolu’nun 22 km’lik olan bölümü açıldı.

Pedasa Antik Kenti’nden başlayan 185 km’lik yol, Muğla, Aydın ve Denizli illerini kapsıyor. Yürüyüş yolunun yanı sıra, 20 km’lik bisiklet yolu, kamp alanları ve seyir teras alanları da yer alıyor Bodrum Leleg Yolu’nda.

Spor, doğa ve macera turizmine hitap eden Bodrum Leleg Yolu’nda, çevre düzenlemeleri, levhalama ve işaretleme çalışmaları yapılıyor. Yolun bazı bölümleri ise tamamen doğal haline bırakıldı. Macera ruhlu, doğasever ve trekking tutkunlarının yeni gözdesi olan Bodrum Leleg Yolu’nu, en kısa anda sizin de görmenizi tavsiye ediyoruz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Muğla Bodrum bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Bodrum Leleg Yolu

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikAraz Apart Mudanya
Sonraki İçerikDavraz Kayak Merkezi Isparta
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR