Çarşamba, Nisan 17, 2024

Erten Otel

Çeçeva Köyü – Haremtepe Rize

Çeçeva Köyü – Haremtepe Hakkında Bilgiler Rize Çayeli

Çeçeva Köyü nerede, diye merak edenlere hemen söyleyelim tabiki de Karadeniz'in incisi, Rize'de yer alıyor. Haremtepe olarak da bilinen Çeçeva Köyü, Karadeniz’de yer alan Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı bir köydür. Rize il merkezine yaklaşık 24 km. Çayeli ilçe merkezine ise yaklaşık 6 km. mesafede konumlanmaktır. Çay tarlaları ve yemyeşil doğasıyla misafirlerini karşılayan köyde bir tane hizmet veren tesis bulunmaktadır.

Çeçeva nasıl gidilir, derseniz de özel aracınızla ya da Çayeli’nden köye giden dolmuşlarla bu köyle ulaşım sağlanmaktadır. Çeçeva Köyü’ne gitmek için önce Rize’ye oradan da Çayeli’ne geçmeniz gerekiyor.

Özellikle fotoğrafçıların ve Instagrammerların fotoğraflarında sıkça karşımıza yemyeşil çay tarlaların olduğu yerlerden biri burası. Çayeli ilçesindeki Haremtepe ya da Çeçeva köyü çay tarlası, yaz ve bahar aylarında turistlerin Karadeniz’deki uğrak noktalarından biri. Buranın öte yandan Uzak Doğu’daki pirinç tarlalarıyla olan benzeyenliği de görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Rize otelleri sayfamızdan, konaklama seçeneklerinizi inceleyebilirsiniz.

Rize Çayeli bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Çeçeva Köyü – Haremtepe

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR