Cumartesi, Nisan 20, 2024

Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi Balıkesir

Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi Hakkında Bilgiler Balıkesir Ayvalık / Cunda

Ayvalık’ın sevimli tatil beldelerinden Cunda’da 1858 yılında inşa edilen Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi, adanın ilk kilisesi olma özelliğine sahiptir. Bugün tarihi eser niteliğini taşıyan yapı 1922 yılına kadar ibadete açık konumdaydı. Bugün yalnızca 3 duvarı sağlam kalan kilisenin yapımında, Sarımsak Taşı ve Nesos Antik Kenti’nden gelen taşları gibi bölgenin yöresele taşları kullanılmıştır. Adanın sahip olduğu turistik duraklardan biri olan yapı bugün ne yazık ki büyük bir restorasyon eksikliği ile birlikte karşı karşıyadır.

Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi günümüzde özellikle de düğün, nişan gibi özel gün fotoğrafları için sıklıkla çekim yeri olarak kullanılmaktadır. Seyahatiniz sırasında mutlaka seyahat planınıza dahil etmeniz gereken yerlerden biri olan kilisenin yanı sıra, Cunda Adası Aşıklar Tepesi’ni de ziyaret ederek, adanın muhteşem manzarasına karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Ayvalık için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Ayvalık otelleri ya da Cunda otelleri adresini ve Ayvalık gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Balıkesir Ayvalık / Cunda bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikOnyx Business Hotel
Sonraki İçerikBoyabat Kaya Mezarları Sinop
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR