Pazar, Mayıs 26, 2024

Erciyes Üniversitesi Kayseri

Erciyes Üniversitesi Hakkında Bilgiler Kayseri Kayseri Merkez / Melikgazi

Erciyes Üniversitesi; Kayseri ili, Melikgazi ilçesinde yer alan ve ilk olarak 1978 yılında Kayseri Üniversitesi adıyla kurulan bir devlet üniversitesidir.

Erciyes Üniversitesi, URAP Araştırma Laboratuvarı’nın akademik performans sıralamasına göre 2016 yılı itibari ile birlikte Türkiye’de akademik performans olarak 9. sırada yer almaktadır. Erciyes Üniversitesi eğitim-öğretim hayatına 19 fakülte, 1 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu, 7 enstitü, 6 bölüm, 39 araştırma merkezi ile birlikte devam etmektedir. 2209 akademik personeli bulunan Erciyes Üniversitesi’nde, şuan da ortalama 52 bin öğrenci eğitim görmektedir. 9.000’e yakın öğrencinin yüksek lisans gördüğü Erciyes Üniversitesi’nde, 1.500’e yakın öğrenci doktora eğitimi almaktadır.

1350 yataklı gelişmiş bir uygulama hastanesi bulunan Erciyes Üniversitesi, Gevher Nesibe Hastanesi’ne ek olarak Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi, Organ Nakli ve Diyaliz Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Çocuk Hastanesi, Kemik İliği Nakli ve Kök Hücre Tedavi Merkezi ile birlikte bölgenin en önem arzeden sağlık kuruluşlarından biri olarak hizmet vermektedir.

Şehir merkezinde bulunan ve Kayseri Havaalanı’na 10 km mesafede olan Erciyes Üniversitesi’ne, özel araçlar ve çeşitli farklı toplu taşıma araçları ile birlikte basitlık ulaşım sağlanabilmektedir.

Kayseri Kayseri Merkez / Melikgazi bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Erciyes Üniversitesi

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR