Perşembe, Mayıs 23, 2024

Gökçeada Gizli Liman Çanakkale

Gökçeada Gizli Liman Hakkında Bilgiler Çanakkale Gökçeada

Gökçeada Gizli Liman, yaz tatilinin en sevilen, sakin ve huzur dalu adası Gökçeada’da yer alır. Ola ki yaz sezonunda yolunuz Gökçeada’ya düşerse mutlaka gidilmesi gereken koylardan biridir, Uğurlu Köyü – Gizli Liman.

Gizli Liman, Gökçeada Merkez’e yaklaşık 25 km. mesafede bulunmaktadır. Gizli Liman Gökçeada halkının ve turistlerin yaşadığı yerlere birkaç km kadar uzaktır ve bu uzaklık koya bir sakin olması gibi bir avantaj sağlamaktadır. Adanın batı ucunda gidebileceğiniz son noktada konumlanmış olan Gizli Liman güneşin en son battığı noktadır da aynı anda ve en uzun gündüzün geçirileceği koydur.

Gizli Liman Koyu incecik, altın sarısı kumu ve uzun sahiliyle gün boyunca keyifli zaman geçirebileceğiniz en sakin koy olma özelliğine sahiptir. Bu koya gelirken yanınızda mutlaka palet ve deniz gözlüğü getirin ve denizaltını da keşfetmeyi ihmal etmeyin. Çünkü burada eğer ki şansınız da yaver giderse kocaman karagözlerle yüzmek tatilinize ayrı keyif katacaktır.

Bu koy aynı anda kamp yapmaya da elverişlidir. Bu nedenle eğer kamp yapmayı seviyorsanız Gizli limana gelirken kamp ekipmanlarını yanınızda mutlaka götürün. Konumundan ötürü Gizli Liman Koyu özellikle ada sakinleri dışında pek kimsenin bilmediği bir cennettir.

Gökçeada tatilinizi çok daha renkli hale getirmek için adanın en batı ucunda yer alan bu eşsiz güzellikteki koyu ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Çanakkale Gökçeada bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Gökçeada Gizli Liman

xx**xx

xx***xx

ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR