Pazar, Mayıs 26, 2024

Gökçeada Tuz Gölü Çanakkale

Gökçeada Tuz Gölü Hakkında Bilgiler Çanakkale Gökçeada

Çanakkale’de yer alan ve Aydıncık ile birlikte Kefalos plajının ortasında bulunan Gökçeada Tuz Gölü, sadece deniz suyu ve yağmurlarla oluşmaktadır.

Yaz aylarında göl buharlaşınca üzerinde beyaz tuz tabakaları oluşmaktadır. Burada yaşayan halk bu göl sayesiyle tuz ihtiyaçlarını karşılıyor. Doğanın bir armağanı olan Gökçeada Tuz Gölü’nden çıkan çamurun bazı hastalıklara iyi geldiği düşünülüyor. Yapılan incelemelerde çamurun içinde bol miktarda kükürt olduğu ortaya çıkmıştır ve romatizmal hastalıklara, kireçlenmelere, sedef hastalıklarına iyi geldiği görülmüştür. Burayı ziyarete gelen turistler gölden çıkan çamurları vücuduna sürmektedir. Hem keyifli zamanlar geçiriyorlar hem de farklı şeyler denemiş oluyorlar.

Eğer bir fotoğrafçıysanız özellikle sonbahar aylarında yağmur dönemleri gelerek flamingoların fotoğraflarını çekebilme imkanını yakalamış olursunuz. Wind Surf veya Kite Surf’e ilgi duyuyorsanız ilkbahar aylarında göl size bunun için güzel bir imkan sağlıyor. Aynı anda hem keyifli bir tatil yapmış olursunuz hem de buradaki aktivitelere katılarak eğlenceli günler geçirebilirsiniz.

Çanakkale Gökçeada bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Gökçeada Tuz Gölü

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikLion City Hotel Ankara
Sonraki İçerikAssostik Otel
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR