Çarşamba, Nisan 17, 2024

Hazar Gölü Plajı Elazığ

Hazar Gölü Plajı Hakkında Bilgiler Elazığ Elazığ Sivrice / Hazar Gölü

Elazığ’a 22 km uzaklıkta bulunan Hazar Gölü, Hazarbaba ve Mastar dağları arasında kalmış, ülkemizin yegane güzelliklerinden biri. Mavinin ve yeşilin muhteşem uyumunu gözler önüne seren Hazar Gölü Plajı ise 22 km uzunluğunda bir sahil şeridini oluşturuyor. Berrak, sodasız ve tuzsuz suyu ile birlikte Hazar Gölü, büyüklüğü sebebiye yöre halkı tarafından Hazar Denizi olarak tabir ediliyor.

Hazar Gölü Plajı’nın etrafında bugünlerde pek çok sosyal tesis kurulmuş durumda. Batıda bulunan turizm merkezlerinde aranılan her şeyi, Hazar Gölü çevresinde bulabilmek mümkün hale getirilmiş. Hatta bu nedenle Güneydoğu Anadolu’nun Bodrum’u olarak nitelendiriliyor Hazar Gölü Plajı.

Tekne gezileri ve su sporları açısından da elverişli olan Hazar Gölü, tüm bu özellikleri sebebiyle son zamanlarda hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Daha önce bu bölgede bulunan şehirlerin sular altında kalması ötürüsıyla, Hazar Gölü’nün derinliklerinde batık bir şehir bulunuyor. Bu durum Hazar Gölü Plajı’nın dalış için tercih edilir bir bölge olmasını sağlıyor.

Eğer yolunuz Elazığ’a düşerse, bu saklı denizde mutlaka bir yüzme ya da dalış deneyimi yaşamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Elazığ için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Elazığ otelleri adresini ziyaret etmeyi unutmayın. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Elazığ Elazığ Sivrice / Hazar Gölü bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

Hazar Gölü Plajı

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikŞans Restaurant
Sonraki İçerikClandras Köprüsü Uşak
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR