Pazar, Mayıs 26, 2024

İzmir Resim ve Heykel Müzesi İzmir

İzmir Resim ve Heykel Müzesi Hakkında Bilgiler İzmir Konak

Özellikle yaz tatilleri için yerli ve yabancı turistlerin ilk tercih ettiği şehirlerden biridir İzmir. Serin denizinde yüzerek sıcak yaz mevsiminin tadını çıkarırken, öteki taraftan tarihi ve doğal güzelliklerini de ziyaret edebilir, şehri yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İzmir Resim ve Heykel Müzesi, tatiliniz sırasında gezip görmenizi önerdiğimiz yerler arasındadır.

1952 yılında İzmir Kültürpark’ın içinde kurulan müze, sonrasındaki yıllarda Atatürk Bulvarı’na taşınmıştır. Birçok sanatçının eserlerini sergilediği İzmir Resim ve Heykel Müzesi’nde aynı anda sanat tarihine ait kitapların bulunduğu kütüphane yer almaktadır.

İzmir Resim ve Heykel Müzesi yakınında birçok otel bulunmaktadır. Müzeye yakın otelleri ve otel fiyatlarını internet üzerinden araştırıp, rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Resim ve Heykel Müzesi’ndeki 406 tane resim, 37 tane heykel, 25 tane seramik, 44 tane baskı resim ziyaretlerinizi bekliyor.

Şeker Ahmet Ali Paşa, Hoca Ali Rıza, Hikmet Onat ve İbrahim Çallı gibi büyük ustaların eserlerini göreceğiniz İzmir Resim ve Heykel Müzesi, tatilinize sanatı dahil edeceği gibi keyifli zamanların da habercisidir. İzmir tatilinizde denizin ve güneşin tadını çıkarırken İzmir Resim ve Heykel Müzesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın.

İzmir Konak bölgesinde bulunan diğer gezilecek yerleri de inceleyebilirsiniz. İyi eğlenceler.

İzmir Resim ve Heykel Müzesi

xx**xx

xx***xx

Önceki İçerikBozukkale Koyu Muğla
Sonraki İçerikMina Turizm Apart
ÖNERİLENLER

POPÜLER

Hatay Kral Künefe

Dudu’s

SON YORUMLAR